MENÜ
SEPETİM

200 TL ve Üzeri Alışverişlere Ücretsiz Kargo!

Şartlar ve Koşullar

MESAFELİ SATIŞ SÖZLEŞMESİ

1.SATICI Bilgileri:

Unvanı: (Bundan sonra SATICI olarak adlandırılacaktır) Dura Kozmetik Sağlık Medikal İhracat İthalat LTD. ŞTİ.

Adresi: Kızılırmak Mah. Dumlupınar Bulvarı Next Level No:3/A Kat:16 D.No:81 PK:06520 Çankaya/ANKARA

Tel: +90312 945 2735

Fax: +90850 522 3403

E-posta adresi: info@feminhealth.com

Web Sitesi Adresi: https://www.feminhealth.com

2.ALICI Bilgileri:

Adı / Soyadı / Unvanı: (Bundan sonra ALICI olarak adlandırılacaktır)

Adresi: Adresiniz

Telefon: Telefon Numaranız

E-posta adresi: E-Posta Adresiniz

3.Sözleşmenin Konusu:

Bu sözleşme SATICI ile Müşteri (ALICI) arasında, internet üzerinden yapılan alışverişleri kapsar ve her iki taraf bu sözleşme şartlarını kabul etmiş sayılır. ALICI, satışa konu malların temel nitelikleri, satış fiyatı, ödeme şekli, teslimat koşulları vs. satışa konu mal ile ilgili tüm ön bilgiler ve cayma hakkı konusunda bilgi sahibi olduğunu, bu ön bilgileri elektronik ortamda teyit ettiğini ve sonrasında malı sipariş verdiğini, işbu sözleşme hükümlerince kabul ve beyan eder.

4.Siparişin alınması:

Müşteri tüm siparişlerini internet üzerinde yer alan ve yukarıda adresi belirtilen web sitesi üzerinden verecektir. Herhangi bir sebeple SATICI ile telefon ya da başka bir iletişim aracı ile bağlantıya geçilse bile siparişin internet üzerinden tamamlanması esastır. Sipariş esnasında girilen bilgiler SATICI tarafından kayıt altında tutulacaktır.

5.Sözleşme Tarihi: Siparişin Verildiği Tarih

6.Malın Teslimi, Sözleşmenin ifa Yeri ve Teslim Şekli:

Mal, ALICI'NIN teslimini talep etmiş olduğu adresine SATICI'NIN seçmiş olduğu kargo şirketiyle teslim edilecektir. Ürünlerin sevkiyatı Türkiye Cumhuriyeti dâhilinde bilinen lojistik firmaları ile sağlanacaktır. Gerek görmesi durumunda SATICI ürün sevkiyatını kendi personeline yaptırabilir. Teslimat sırasında ürünlerin eksiksiz olarak ALICI'YA teslim edildiğinde ALICI kendisine teslim edilen ürünleri kontrol ederek teslim almak ve teslimatın alındığına dair satış faturasını veya sevk irsaliyesini veya ürün kurulum servis formunu imzalamak ile yükümlüdür. ALICI tarafından adı geçen belgeler imzalandığında ALICI siparişe ait ürünleri eksiksiz teslim aldığını kabul eder.

7.Teslimat Masrafları ve İfası:

SATICI, web sitesinde, ilan ettiği rakamın üzerinde alışveriş yapanların teslimat ücretinin kendisince karşılanacağını beyan etmişse, teslimat masrafı SATICI’YA aittir. Aksi takdirde kargo bedeli ALICI tarafından karşılanacaktır. Teslimat; mal bedelinin SATICI’NIN hesabına geçmesinden sonra en kısa sürede yapılır. SATICI, yasal süre olan 30 gün içerisinde ürünü ALICI'YA teslimini sağlamak zorundadır. Bu süre içinde yazılı bildirimle ek 10 (on) günlük süre uzatım hakkını saklı tutar. (Uygulamada teslim süresi ortalama 3-4 iş günü olmaktadır. Ancak yasal süre olan 30 gün içerisinde teslimi taahhüt edilmektedir.) Sözleşme konusu malın teslimatı için iş bu sözleşmenin bedelinin ALICI’NIN tercih ettiği ödeme şekli ile ödenmiş olması şarttır. SATICI ürün kargo gönderilerini anlaşmalı olduğu kargo firmaları ile yapacaktır. Farklı kargo firmaları ile teslimat istenmesi halinde çıkacak olan kargo ücreti tamamen ALICI'YA aittir. Müşterinin bu yönde bir talebi olması halinde, bu talebini yazılı olarak SATICI’YA ulaştırması gerekir.

8.Ödeme İşlemleri:

Müşteri internet üzerinden siparişini tamamladığı zaman kendisine tercih etmesi için ödeme seçenekleri sunulacaktır. Müşteri bu seçeneklerden kendisine en uygun olanını seçecek ve işlemlerine bu şekilde devam edecektir. Siparişini verdikten sonra 72 saat içerisinde ödemesini göndermemiş olan Siparişler iptal edilir ve SATICI malın teslim yükümlülüğünden kurtulmuş kabul edilir. Banka Havalesi veya EFT yolu ile ödeme gönderen müşteriler mutlaka “Havale Bildirim Formu” nu doldurmak ve SATICI’YA iletmek zorundadırlar. SATICI ilerleyen zaman içerisinde ödeme seçeneklerini değiştirmeye, arttırmaya, azaltmaya ya da kaldırmaya yetkilidir. SATICI, Müşterinin ödeme amacı ile verdiği bilgileri korumakla yükümlüdür.

9.SATICI’nın Beyan ve Taahhütleri:

SATICI, sözleşme konusu ürünün; eksiksiz ve siparişte belirtilen niteliklere uygun bir şekilde teslim edilmesinden sorumludur. Sözleşme konusu ürün, ALICI’DAN başka bir kişi veya kuruluşa teslim edilecek ise, teslim edilecek kişi veya kuruluşun teslimatı kabul etmemesinden SATICI sorumlu tutulamaz. Haklı gerekçelerle SATICI, sözleşmedeki ifa süresi dolmadan ALICIYA eşit kalite ve fiyatta malı tedarik edebilir. SATICI, sipariş konusu mal veya hizmetin yerine getirilmesinin imkânsızlaştığını ileri sürerek, sözleşme konusu yükümlülüklerini yerine getiremiyorsa, bu durumu, sözleşmeden doğan ifa yükümlülüğünün süresi dolmadan tüketiciye bildirir. Ödemiş olduğu bedel ve borç altına sokan tüm belgeleri 10 gün içinde tüketiciye iade eder. SATICI bir neden göstermeksizin, ALICI’NIN ödemiş olduğu sipariş tutarını iade ederek, siparişi iptal etme hakkında sahiptir.

10.Sözleşmeye Konu Mal / Hizmetin Özellikleri:

Satın Almış Olduğunuz Ürünler

11.Ödeme Planı:

ALICI’NIN kredi kartı ile ve taksitle alışveriş yapması durumunda siteden seçmiş olduğu taksit biçimi geçerlidir. Taksitlendirme işlemlerinde, ALICI ile kart sahibi banka arasında imzalamış bulunan sözleşmenin ilgili hükümleri geçerlidir. Kredi kartı ödeme tarihi banka ile ALICI arasındaki sözleşme hükümlerince belirlenir. ALICI, ayrıca bankanın gönderdiği hesap özetinden taksit sayısını ve ödemelerini takip edebilir.

12.Cayma Hakkı:

ALICI, sözleşme konusu malın kendisine veya gösterdiği adresteki kişi veya kuruluşa tesliminden itibaren 14 (on dört) gün içerisinde hiçbir hukuki ve cezai sorumluluk üstlenmeksizin ve hiçbir gerekçe göstermeksizin malı reddederek sözleşmeden cayma hakkına sahiptir. Ancak bu durumda iade edilecek ürünün hiçbir şekilde satışını engelleyecek durumların söz konusu olmaması gerekmektedir (ambalajı açılmamış, tahrip edilmemiş, kullanılmamış kutu, belge etiketi kaybedilmiş ve deforme edilmemiş vs.) cayma hakkı nedeni ile iade edilen malın teslimat bedeli ALICI tarafından karşılanır. ALICI cayma talebini yazılı olarak (e-mail, fax veya posta) SATICI’YA iletmelidir. Cayma beyanının SATICI’YA ulaşmasından 7 (yedi) iş günü sonra, SATICI mal bedelini ALICI’YA iade eder.

13. Sipariş iptalleriniz için aynı gün içerisinde destek@feminhealth.com e-mail adresine mail atmalı ve 03124288962 numaralı telefondan bize bilgi vermeniz gerekmektedir.

14.Temerrüt Hali ve Hukuki Sonuçları:

ALICI, kredi kartı ile yapmış olduğu işlemlerinde temerrüde düşmesi halinde kart sahibi bankanın kendisi ile yapmış olduğu kredi kartı sözleşmesi çerçevesinde faiz ödeyecek ve bankaya karşı sorumlu olacaktır.

15.Yetkili Mahkeme:

İşbu sözleşmeden kaynaklanabilecek ihtilaflarda, Sanayi ve Ticaret Bakanlığınca ilan edilen değere kadar Tüketici Hakem Heyetleri ile ALICI ve SATICI’NIN Yerleşim yerlerindeki Tüketici Mahkemeleri, Tüketici Mahkemesi bulunamayan yerlerde Asliye Hukuk Mahkemeleri yetkilidir.

16.Sipariş sözleşmesi ile birlikte SATICI’NIN elektronik bülten, elektronik posta, telefon, sms kanalları vasıtası ile ALICI ile iletişime geçme onayı

Bu sözleşme ile ALICI sipariş sözleşmesini onayladıktan sonra SATICI’NIN bu tarihten sonra yapacağı tüm kampanyalar, indirim fırsatları, ürün ve müşteri memnuniyetinin tespiti amacıyla gönderilecek anketler ve bilgilendirmelerden elektronik bülten, elektronik posta, telefon ve sms aracılığıyla haberdar edilmeyi kabul etmiş sayılır.

17.ALICI, sipariş sözleşmesi ile birlikte, sözleşme koşullarını okuyup bilgi sahibi olduğunu ve elektronik ortamda gerekli teyidi verdiğini kabul, beyan ve taahhüt eder

İADE VE CAYMA HAKKI

Web sitemiz üzerinden yapılan satışlar Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ile Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliğine tabi satışlardır ve bu kanun yönetmelikteki hükümleri uygulamaktadır.

İade edeceğiniz ürünlerin aşağıdaki şartlara uygun olması işlemlerin hızlı bir şekilde tamamlanmasını sağlayacaktır;

İade edeceğiniz ürüne ilişkin web sayfamızda yeralan iletişim bilgileri doğrultusunda bizimle irtibata geçmeniz ve bildirimde bulunmanız gerekmektedir. İade bildiriminde bulunulmadan gönderilecek ürünler müşteriye geri gönderilecektir.

Ürünlerin kutusu üzerindeki, ithalatçı veya üretici firma tarafından yapıştırılmış olan etiketlerin yırtılması, vakumlu veya jelatinli ambalajın açılması durumlarında, iade talepleri kabul edilmemektedir.

İadenin, satın alınan ürünün ambalajı açılmadan, tahrip edilmeden, bozulmadan ve ürün kullanılmadan teslim tarihinden itibaren kanuni süre içinde gerçekleştirilmesi gereklidir.

Ürünler orijinal ambalajlarından çıkarılarak kullanıldıktan sonra iade edilme istekleri için kanuni geri alım süresi işlememektedir. Ürün kesinlikle geri kabul edilmemektedir.

Ürün teslimatı, ilgili adrese yapılamadığında ürün kargo şirketine geri döner ve 2. kez gönderim yapılır. Bu gönderimde ise kargo ücreti karşı ödemeli olarak gönderilir. Ürün bu aşamadan sonra tekrar geri dönerse veya ilgili kişiye ulaşmazsa oluşabilecek sorunlardan Femin Health hiç bir şekilde sorumlu tutulamaz. Ürün iadelerinde ve cayma hakkının kullanılmasında ise ürünün kargo ücreti tüketiciden temin edilir.

……………………………

Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun 'un 8.Maddesine göre, Ambalajında, etiketinde, tanıtma ve kullanma kılavuzunda, internet portalında ya da reklam ve ilanlarında yer alan özelliklerinden bir veya birden fazlasını taşımayan; satıcı tarafından bildirilen veya teknik düzenlemesinde tespit edilen niteliğe aykırı olan; muadili olan malların kullanım amacını karşılamayan, tüketicinin makul olarak beklediği faydaları azaltan veya ortadan kaldıran maddi, hukuki veya ekonomik eksiklikler içeren mallar da ayıplı olarak kabul edilir. Müşteri, malın teslim tarihinden itibaren 30 gün içerisinde ayıplı mal bildiriminde bulunursa, ürünü iade etme, bedel indirimi, ücretsiz değişim ya da ücretsiz onarım haklarından birine sahiptir."

Ürünü kullanmadan önce ürün açıklamasını okumanızı tavsiye ederiz

YANLIŞ UYGULAMALARDAN DOĞACAK SORUNLARDAN MARKAMIZ SORUMLU DEĞİLDİR!

Cayma Hakkı

Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği 'nin 8. Maddesine göre, müşteri, "Ürünü teslim aldığı tarihten itibaren (14) on dört gün içerisinde hiçbir sorumluluk üstlenmeksizin ve hiçbir gerekçe göstermeksizin malı reddederek sözleşmeden cayma hakkına sahiptir."